میلگرد st52-قیمت میلگرد st52-فروش میلگرد st52-فولاد st52-قیمت ورق st52

میلگرد st52 با عنوان کامل st52-3n عرضه می گردد. که حرف N از واژه Normalized گرفته می شود.

فروش فولاد نورد سرد-فروش فولاد نورد گرم-فروش فولاد نسوز-فروش فولاد ضد خوردگی-فروش فولاد کربنی -فروش فولاد زنگ نزن-فروش انواع استیل-(فروشگاه فولاد رسول دلاکان) ((ارتباط با واحد فروش 09122136675-02128423820))

میلگرد st52-قیمت میلگرد st52-فروش میلگرد st52-فولاد st52-قیمت ورق st52

میلگرد st52

St52-3N را با استاندارد 1.0570 نام گذاری کرده اند. ریز بار و ضخیم بار این میلگرد موجود می باشد.

میلگرد ST52 به عنوان یکی از پر مصرف ترین مقاطع فولادی شناخته می شود. و یکی از کم آلیاژ ترین میلگردهای استیل است.

ویژگی های میلگرد ST52

این نوع میلگرد با دارا بودن مقادیر قابل توجهی از عناصر سیلیسیم، منگنز. و همین طور خاصیت ارتجاعی بالا، در برابر پیچش و خمش و تحمل وزن، رفتار مناسبی را از خود نشان می دهد.

علاوه بر خاصیت مقاومت به خمش و خواص ارتجاعی، دارای قابلیت جوشکاری، شکل دهی و ماشین کاری نیز می باشد.

کاربردهای میلگرد st52

از این میلگرد در مهندسی سازه بعنوان شافت در ماشین کاری، ساخت شاسی، قطعات خودروهای سنگین و ریل سازی استفاده می شود.

این میلگرد با دارا بودن مقادیر قابل توجهی از عناصر سیلیسیم و منگنز. و همینطور خاصیت ارتجاعی بالا، در برابر پیچش و خمش و تحمل وزن رفتار مناسبی از خود نشان می دهد.

همچنین فولاد st52 دارای قابلیت جوشکاری، شکل دهی و ماشین کاری است. که به صورت مقاطعی مانند ورق، میلگرد، تسمه و چهارپهلو نیز قابل عرضه است.

فولاد st52 از خانواده فولادهای ساختمانی است. که از جمله خواص عالی آن میتوان به استحکام کششی فوق العاده آن اشاره کرد.

فولاد st52 در دو مقطع تولید و عرضه می شود. که می توان نگاهی به وزق st52 هم داشته باشید. فولاد st52 در دسته فولادهای کربن جزئی قرار دارد.

میلگرد ساختمانی از لحاظ ترکیب شیمیایی به دو دسته ST52 و ST37 تقسیم می شوند.

همچنین از لحاظ هندسی میلگردهای ساختمانی به دو دسته میلگرد آجدار (Rebar) و میلگرد ساده (Plain bar) تقسیم می شوند.

روش تولید مقطع میلگرد نورد گرم پس از تولید فولاد با ترکیب شیمیایی مورد نظر، مذاب به روش ریخته گری پیوسته. به صورت مقطع شمشال ریخته می شود. این شمشال های فولادی در دمای 1000 – 1100 درجه سانتی گراد پیش گرم می شوند. و سپس وارد خط نورد می شوند. تا شکل نهایی سطح مقطع نهایی خود را بدست آورند.

این میلگرد های فولادی با دارا بودن مقادیر قابل توجهی از عناصر سیلیسیم و منگنز. و همینطور خاصیت ارتجاعی بالا، در برابر پیچش و خمش و تحمل وزن رفتار مناسبی از خود نشان می دهد. که مقاومت به ضربه و قابلیت جوشکاری خوبی دارد. و از قطر 10-310 میلیمتر و در طول 4-12 متر (با توجه به نیاز شما) تولید و عرضه می شود.

ورق آهن st52 برای ویژگی های منحصر به فرد خود مانند دوام بسیار زیاد. طراحی خاص کاربردی و دقیق بودن ابعاد بسیار مورد توجه قرار دارد.

این میلگرد به طول عمر بالا و مقاومت در برابر خوردگی خوبی که دارد، مشهور است. گرد St52 عموماً در صنایع سنگین برای مقاصد مختلف به کار برده می شود.

همچنین فولاد St52 دارای قابلیت جوشکاری، شکل دهی و مشاین کاری است. که به صورت مقاطعی مانند ورق، میلگرد، تسمه و چهار پهلو نیز قابل عرضه است.

ابعاد و کاربرد میلگرد st52

میلگرد st52 در هندسه ساده مورد استفاده قرار می گیرد.

پرمصرف ترین ابعاد مورد استفاده این میلگردها در قطر 20 تا 800 میلیمتر می باشد.

همچنین این میلگرد معمولاً در حالت نرماله شده که با کد N نشان داده می شود. در بازار موجود می باشد.

عملیات حرارتی نرماله کردن برای هر فولاد در دمای مشخص و زمان نگه داری مشخص انجام می شود.

هدف از انجام این فرآیند یکنواخت سازی توزیع عناصر آلیاژی در ساختار فولاد می باشد.

این میلگرد به دلیل استحکام بیشتر در کاربردهای حساس تر و صنعتی تر مورد استفاده قرار می گیرند.

از میلگرد St52 بعنوان شفت در ماشین سازی، ساخت شاسی و قطعات خودرو های سنگین، ریل سازی و کاربردهایی از این دست استفاده می شود.

تفاوت میلگرد St52 با میلگرد ST37

فولاد از جنش St52 در دسته (فولادهای کربنی) قرار می گیرند. و حاوی 0/22 درصد کربن در ساختارش می باشد.

مقادیر کربن این فولاد بیشتر از فولاد st37 می باشد.

آهن استخراج شده از سنگ آهن مقادیر بالایی کربن دارد و در واقع چدن می باشد.

برای تبدیل شدن به فولاد باید مقادیر کربن آن به زیر 2 درصد برسد. این اتفاق در واحد فولاد سازی کارخانه های ذوب آهن و توسط کوره کنورتور به روش دمش اکسیژن انجام می شود.

مقدار کربن فولاد تعیین کننده خواص مکانیکی آن می باشد.

همچنین سختی فولاد پر کربن بیشتر است.

علاوه بر مقادیر کربن فولاد St52 مقدار منگنز و سیلیسیم آن نیز بیشتر از فولاد st37 می باشد. به همین دلیل، استحکام میلگردهای st52 بیشتر از میلگرد st37 میباشد. و برای کاربردهایی که نیاز به تحمل استحکام زیاد دارند مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد st52 به میلگرد صنعتی هم معروف می باشد.

ورق St52 تولیدی با شیوه ی نورد گرم نسبت به نورد سرد از کیفیت بهتری برخوردار می باشد. و بخاطر این امر ورق سیاه نسبت به گالوانیزه و روغنی کمتر است.

لازم به توجه است که در زمان خرید این نوع ورق توجد نمایید که شاخص انتخاب کیفیت. ورق سیاه واژه کلیدی ST میباشد به روشی که ورقهای سیاه نورد گرم فی مابین St33 الی ST52 قرار دارد.

رده بندی St52

این رده بندی بر پایه نسبت کربن موجود در ورقها میباشد. به گونه ایی که ورقهای St33 پایینترین مقدار کربن را داشته .و از انعطافپذیری بالاتری برخوردار میباشد.

لازم به تذکر است که ورقهای سیاه ساده ST37 قسمت اعظم کاربردهای ساختمانی است. البته ورقهای صنعتی بیشتر در صنایع ساخت سد سازی و مخزن سازی و پتروشیمی بکارگیری می شوند.

کاربرد ورق St52

کاربرد ورق ST52 سیاه / از این نوع فولاد بیشترین استفاده در صنایع مختلفت میشود. در میان تمام فرمهای ورقهای سیاه نوع ST37 به جهت انعطاف پذیری بهتر .بیشترین کاربرد را در اسکلت سازی .و کارگاه سازی دارا است . از دیگر کاربردهای این نوع فلز میتوان. به استفاده از آن در صنایع سدسازی و مخزن سازی و پتروشیمی نیز اشاره نمود.

فولاد رسول دلاکان

با سالها تجربۀ ارزشمند و گرانبها در عرصه تأمین و توزیع انواع ورق آلیاژی و انواع فولاد آلیاژی. و با گواهینامه ها و آنالیزهای معتبری که ضمیمه محصولاتش به مشتریان خویش میها می کند. توانسته رضایتمندی مشتریان خویش را همواره فراهم آورد.

صنعتگر شریف و گرامی از اینکه ما را جهت خرید کالا (فولاد آلیاژی) مورد نیاز خویش. انتخاب می نمایید از شما سپاسگزاریم.

ارتباط با ما
02128423820 – 09122136675
واتس آپ: 09122136675 – فکس: 02128423820
اینستاگرام: fooladdalakan