ورق a285- ورق مخزنی – ورق حرارتی – ورق آتشخوار-فولاد ضد خوردگی

فروش فولاد نورد سرد-فروش فولاد نورد گرم-فروش فولاد نسوز-فروش فولاد ضد خوردگی-فروش فولاد کربنی -فروش فولاد زنگ نزن-فروش انواع استیل-(فروشگاه فولاد رسول دلاکان) ((ارتباط با واحد فروش 09122136675-02128423820))

ورق a285-ورق مخزنی- ورق حرارتی- فولاد A285 -ورق آتشخوار- فولاد آتشخوار

A285-ورق مخزنی-فولاد حرارتی-ورق حرارتی-www.fooladrasuldalakan.com

ورق a285

ورق‌های حرارتی همانطور که که از نامشان مشخص میباشد.، به دلیل مقاومت بالای آنها که در مقابل حرارت خود نشان میدهند. شناخته میشوند. در نتیجه این نوع فلز آلیاژی قادر است . مایعات و گازهای با دمای بالا را از خود عبور دهند. ضمناً، این نوع از ورق‌ها، بعلت خصوصیتهای منحصر به فردی که دارا هستند. و در مخازن تحت فشار مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌های A516-A283- A285 از با اهمیت ترین آلیاژهای آتشخوار یا مخزنی محسوب میشوند.

A285

ASTM A285 گونه ایی از فولاد ساده کربنی است. که برای تجهیزات مخازن تحت فشار جوش داده شده بعنوان دیگ بخار- مخزن ذخیره‌سازی- مبدل‌های حرارتی و … در نظر گرفته شده است . که دارای ۳ نوع گرید فولادی (گرید A، B، C ) است. مقاومت کششی آن نیز از ۳۱۰ الی ۵۱۵ مگاپاسکال است. که همچنین بطور معمول صفحه فولادی ASTM A285 به صورت نورد شده تحویل داده می‌شود. A285 از با اهمیت تری آلیاژهای آتشخوار یا مخزنی محسوب میگردد. فولاد ASTM A285 با اشکالی چون. ورق‌های فولادی- کویل فولادی.-لوله فولادی تولید میشود . این فولاد از قابلیت جوش‌پذیری مطلوبی برای جوشکاری ذوبی در تجهیزات مخازن تحت فشار برخوردار است. و بطور کلی-ضخامت حداکثر این نوع از ورق‌ها به 50mm محدود است . تا از خاصیت مکانیکی آن اطمینان حاصل گردد.

خصوصیات

مقاوم در برابر خوردگی – ابعاد دقیق – ضد زنگ – فشار و درجه حرارت بالا را تحمل میکند.- توزیع عالی تنش

کاربرد ورق مخزنی

• مخازن تحت فشار راکتور هسته‌ای
• دیگ بخار و مبدل حرارتی
– توربین‌های گازی و بخار
• نیروگاه‌های حرارتی
– نوار نقاله کشویی
• صنایع شیمیایی

آزمایش تست مخرب و غیرمخربورق مخزنی – حرارتی A28

آزمون‌هایی که روی این ورق‌ها می‌تواند انجام می‌شود:
– بررسی خواص مکانیکی مانند کشش
• آنالیزشیمیایی-تجزیه و تحلیل طیف
آزمایش اشعه ایکس
• تجزیه و تحلیل هیدرواستاتیک

ترکیب شیمیایی

ترکیب شیمیایی ورق مخزنی A285 به شرح ذیل است

ASTM A285 Chemical CompositionGrade AGrade BGrade C
Carbon, max۰٫۱۷۰٫۲۲۰٫۲۸
Manganese, max۰٫۹۰۰٫۹۰۰٫۹۰
Phosphorus, max۰٫۰۳۵۰٫۰۳۵۰٫۰۳۵
Sulphur, max۰٫۰۳۵۰٫۰۳۵۰٫۰۳۵

خواص مکانیکی

خواص مکانیکی ورق حرارتی A285 به شرح ذیل است

Tensile strength, [MPa]Yield strength, min, [MPa]Elongation in under [50mm], min, %
۳۸۰-۵۱۵۲۰۵۲۷

فولادی که این مشخصات را داشته باشد، یک محصول با مقاومت کششی ۶۰ ksi است. که از نظر خصوصیات فیزیکی و مکانیکی شبیه به فولاد کربن ۱۰۳۰ ساده است.

مشخصات

مشخصات ورق‌های A285 طبق استاندارد به شرح ذیل است

StandardAISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS
Thickness۳ – ۳۰۰ mm
Width۱۰۰۰ – ۴۰۰۰ mm
Length۱۰۰۰ -۱۲۰۰۰ mm

ورق A285 به عنوان ماده قابل جوشکاری در ساخت مخازن تحت فشار و دیگ‌های بخار. با استفاده از جوشکاری ذوبی – یعنی اتصال مواد با ذوب آنها به یکدیگر- استفاده می‌شود. که برای اطمینان از استحکام داخلی این نوع از ورق‌ها با ضخامت حداکثر 50mm در کلیه گریدها ارائه شده است. از آنجا که ASTM A285 استحکام کششی بالایی را نشان نمی دهد. و معمولاً در ساخت مخازن ذخیره و مخازن کنترل شده با فشار کم بکاری گیری می‌شود.

همانطوریکه می دانیم مخازن تحت فشار از جمله تجهیزاتی هستند. که در شاخه نفت و پتروشیمی و در اغلب صنایع اصلی نظیر نیروگاه. و حمل و نقل از کاربرد ویژه و قابل توجهی برخوردار می باشد. و از اینرو توجه به مقوله طراحی و ساخت آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فولاد مخزنی

فولاد مخزنی-مخازن تحت فشار چیست؟

مخزن تحت فشار استاندارد ASTM SEC VIII به مخازنی گفته می شود. که فشار طراحی داخل آن بیش از 15psi (و کمتر از 3000psi) باشد. این مخازن فلزی معمولاً استوانه ای یا کروی. برای نگهداری و یا انجام فرآیندهای شیمیایی مایعات و یا گازها می باشند. که توانایی مقاومت در برابر بارگذاری های مختلف فشار. (فشار داخل، و یا فشار خارجی و خلا در داخل) را دارا می باشند. و استاندارد اصلی برای طراحی این مخازن ASTM SECTION VIII می باشد. که توسط انجمن مهندسین مکانیک آمریکا تدوین شده و هر چهار سال یکبار مورد بازنگری قرار می گیرد. و معیار تبعیت از این استاندارد بیشتر بودن فشار داخلی مخزن از 15psi می باشد. کاربرد عمده این مخازن در صنایع نفت و گاز می باشد.

و مخازن تحت فشار برای اینکه کارکردی ایمن داشت باشند. در فشار و دمای ویژه ای طراحی می شوند. که اصطلاحاً فشار طراحی و دمای طراحی گفته می شود. طراحی و ساخت اینگونه تجهیزات تحت فشار بدون اصول و استفاده از کدها و استانداردهای طراحی. بسیار خطرناک و حادثه آفرین خواهد بود.

روش ساخت مخازن تحت فشار

و طبق استاندارد ASTMEVIII (Division1) روش های ساخت مخازن تحت فشار به دو دسته زیر طبقه بندی می شوند. که به توضیح مختری از برخی از آنها می پردازیم.

1- جوشکاری 2-فورجینگ

روش جوشکاری

در ساخت مخازن تحت فشار به روش جوشکاری از روش های متعدیی متناسب با متریال فلز پایه. نوع کاربری، میزان حساسیت در ساخت مخزن و تجهیزات کارگاه می توان استفاده کرد. که از آن جمله می توان به روش جوشکاری الکترود دستی، جوشکاری میگ، جوشکاری زیر پودری و جوشکاری تیگ اشاره نمود. در این روش پس از رول کردن بدنۀ مخزن و ساختن کلاهک آن. آن ها را به هم جوش می دهند.

فولاد رسول دلاکان

با سالها تجربۀ ارزشمند و گرانبها در عرصه تأمین و توزیع انواع ورق آلیاژی و انواع فولاد آلیاژی. و با گواهینامه ها و آنالیزهای معتبری که ضمیمه محصولاتش به مشتریان خویش میها می کند. توانسته رضایتمندی مشتریان خویش را همواره فراهم آورد.

صنعتگر شریف و گرامی از اینکه ما را جهت خرید کالا (فولاد آلیاژی) مورد نیاز خویش. انتخاب می نمایید از شما سپاسگزاریم.

ارتباط با ما
02128423820 – 09122136675
واتس آپ: 09122136675 – فکس: 02128423820
اینستاگرام: fooladdalakan
ایمیل : fooladrasuldalakan@gmail.com