ورق فنری-ورق فولاد فنری-فروش ورق فولاد فنر-قیمت ورق فنری-ورق فنری ck

ورق فنری

ورق فولاد فنری یا ورق ck یکی از عناصر مهمی است که در صنایع کاربرد فراوانی دارد. و به عنوان بخشی از سیستم های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش فولاد نورد سرد-فروش فولاد نورد گرم-فروش فولاد نسوز-فروش فولاد ضد خوردگی-فروش فولاد کربنی -فروش فولاد زنگ نزن-فروش انواع استیل-(فروشگاه فولاد رسول دلاکان) ((ارتباط با واحد فروش 09122136675-02128423820))

ورق فنری-ورق فولاد فنری-فروش ورق فولاد فنر-قیمت ورق فنری-ورق فنری ck

این فولاد در بخش بندی های مختلف اعم از ck67,ck75,ck45 موجود است. و با توجه به ویژگی های آن و خصوصیات آلیاژ ترکیبی، در موارد مختلف به کار گیری می شود.

ورق فولاد فنری محصولی با کیفیت و مقاوم بوده که در صنعت کاربردهای فراوانی دارد. صنایع مختلف از ورق ck75 بعنوان اجزای اصلی در ساخت قطعات استفاده می کنند. این محصول با توجه به ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی که دارد در تولیدات تجاری و صنعتی به کارگیری می شود. در صنایع سنگین استفاده از محصولات و قطعات با کیفیت بسیار اهمیت دارد. و موجب افزایش بهره وری می گردد. ورق فولاد فنر یا ورق فنری می تواند نیاز تولیدکنندگان مختلف را برای ساخت قطعات با مقاومت بالا و استحکام زیاد را بر طرف کند. و هر نوع آن ویژگی ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارد.

ورق فولاد فنری (ورق فنری) چیست؟

در یک تعریف اجمالی می توان گفت ورق فولاد فنری محصولی است که از فولاد تولید می شود. و انواع فنر با ابعاد و اندازه های مختلف و کیفیت بسیار بالا از آن تولید می شود. که میزان دقت و پردازش آن بسیار زیاد است. فولاد فنر گستره ی زیادی دارد و به طیف وسیعی از فولاد که در ساخت فنر به کار گیری می شود، فولاد فنر می گویند.

ساختار فولاد فنر به گونه ای است که توانایی مقاومت در برابر نیروی قابل پیچش و خمش را دارد. و امکان کچ شدگی در آن پایین می باشد. این ویژگی منحصر به فرد فولاد فنر با اضافه شدن آلیاژهای دیگر به دست می آید. و موجب تولید انواع مختلف فولاد فنر می شود.

انواع فولاد فنر

آلیاژهای مختلفی در کنار فولاد قرار می گیرند. تا خواص ویژه ای را برای ورق فولاد فنر بوجود بیاورند. عناصری مانند: سیلیکون، منگنز، کروم، مولیبدن، نیکل، وانادیوم، که باعث تولید فولاد فنر با درجه سختی متفاوت و استحکام زیاد می شود. به طور کلی سه نوع فنر فولاد وجود دارد، فنر با کربن بالا. فولاد فنر ضد زنگ و فولاد فنر آلیاژی، هر کدام ویژگی مخصوص به خود به وجود می آورند. و در جای خود به کار گیری می شوند.

فولاد فنر با کربن بالا

این نوع ورق فولاد فنری (ورق فنری) پر کاربردترین فولادی است که وجود دارد، و در قطعات صنعتی مختلف استفاده می شود. از ویژگی های اصلی این فولاد ارزان و در دسترس بودن آن است. این تسمه فنری هزینه کمی را در پی دارد و به راحتی می توان آن را تهیه نمود. همچنین بر روی این نوع از فولاد فنر می توان کارهای مختلفی را پیدا کرد. البته بهتر است برای عملیات بارگذاری شوک و یا ضربه زدن از نوع دیگری از فولاد فنر استفاده شود. هر چند سازگاری این ورق ck با دماهای مختلف بسیار بالا بوده. و می توان برای کارهایی با درجه حرارت بالا یا با دمای پایین از آن استفاده کرد.

فولاد فنر ضد زنگ

با توجه به اینکه برخی از محصولات در آب و هوای مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند. یا با آلودگی های زیست محیطی در تماس هستند. نوع خاصی از فولاد برای تولید ورق فولاد فنر مورد استفاده قرار می گیرد. فولاد فنر ضد زنگ از دو نوع مارتنزیتی و آستنیتی تولید می شود. و هر کدام از آنها در برابر خوردگی مقاومت بالا دارد. همچنین نوع آستنیتی در برابر اسید و گرما هم مقاوم است و استحکام آن بسیار خوب می باشد.

تسمه فنر-قیمت تسمه فنر-فروش تسمه فنری-انواع تسمه فنر-تسمه فولادی-قیمت تسمه فولادی

فولاد فنر آلیاژی

زمانی که ورق فولاد فنری با سایر آلیاژها ترکیب می شود. محصولی بسیار مقاوم به دست می آید. که در برابر بار شدید تحمل آورده و می تواند زیر فشار زیاد و ضربه قرار گرفته و دوام بیاورد. این نوع ورق ck75 نسبت به فولاد فنر کربن نوسانات دمایی را بهتر جذب می کند و عملکرد مناسب تری دارد.

ویژگی های ورق فولاد فنری

فنر به عنوان یکی از عناصر اصلی در سیستم های مکانیکی کاربرد دارد. و می تواند نیرویی را در خود ذخیره و سپس به طور ناگهانی و یا به صورت کنترل شده آن را آزاد کند. از طرفی فولاد ماده ای است که استحکام بالای داشته. و تولید ورق فولاد فنری می تواند خواص بسیار زیادی را در خود جمع کرده. و محصولی تولید شود که خاصیت ارتجاعی آن بسیار مناسب باشد. شکل پذیری الاستیک فنر به آن کمک می کند که با برداشته شدن فشار از روی فنر بدون تغییر به حالت اول خود برگردد.

توانایی استحکام تسلیم که درباره ی ورق فنر آبدار به کار می رود. در واقع به خاصیتی اشاره دارد که ماده می تواند فشار بسیار زیاد را تحمل کند. و بدون خمیده شدن، پیچ خوردن، کشیده شدن، فشرده شدن و تاب خوردن به حالت اول خود بر گردد. برای اینکه چنین حالتی در قطعات فولاد به وجود آید پس از اینکه ریختگی سخت شدن عملیات سرد شدن انجام می گیرد. و ورق فولاد فنری ویژگی لازم برای استفاده در سیستم های مکانیکی را پیدا می کند.

کاربرد

کاربرد ورق فولاد فنری یا ورق ck در صنایع مختلف بسیار زیاد بوده. و برای تولید قطعات مکانیکی و انواع ماشین آلات از آن استفاده می شود. در صنایع مانند کشاورزی و ساخت ماشین چمن زنی، در صنایع هوایی و تولید تجهیزات فرود هواپیمای سبک. در صنایع ماشین سازی و ساخت اشیایی مانند سیستم تعلیق اتومبیل، قطعات موتور، محور. بازوی اکسل، قطعات فرمان، چرخ دنده، میل لنگ، چرخ های متحرک، واشر و… از آن ساخته می شود.

قیمت ورق فولاد فنری

کیفیت و حجم در قیمت ورق فولاد فنری تأثیرگذار بوده. و تولیدکنندگان به طور معمول فولاد فنر را به صورت آنیل و به بازار ارائه می کنند. و بعد از عملیات سخت سازی مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت و طول عمر ویژگی بسیار مهمی است که در تهیه ورق فولاد فنر مورد توجه قرار می گیرد. و این ویژگی با توجه به بارهای استاتیک و دینامیکی که فولاد فنر در مدت زمان طولانی تحمل می کند، مشخص می شود.