ورق ضد اسید 316-قیمت ورق ضد اسید 316-فروش ورق ضد اسید 316-استیل 316

ورق ضد اسید 316-قیمت ورق ضد اسید 316-فروش ورق ضد اسید 316-استیل 316

ورق ضد اسید 316- ورق ضد اسید: این نوع ورق یکی از پرکاربردترین ورق های مهندسی در زمینه ضد خوردگی می باشد. مقاومت بالای ورق های فولاد ضد خوردگی به دلیل وجود کروم در ترکیب آلیاژی آن است.

فروش فولاد نورد سرد-فروش فولاد نورد گرم-فروش فولاد نسوز-فروش فولاد ضد خوردگی-فروش فولاد کربنی -فروش فولاد زنگ نزن-فروش انواع استیل-(فروشگاه فولاد رسول دلاکان) ((ارتباط با واحد فروش 09122136675-02128423820))

ورق ضد اسید 316-قیمت ورق ضد اسید 316-فروش ورق ضد اسید 316-استیل 316

ورق ضد اسید 316

وجود حداقل 5 درصد کروم در آلیاژ فولاد، مقاومت به خوردگی آهن را در برابر اسیدها افزایش می دهد. و با افزایش این مقدار کروم به 12 درصد، آلیاژ به فولاد ضد زنگ تبدیل می شود. عملکرد این سیستم آلیاژی این است که کروم با ایجاد یک لایه ی اکسیدی در سطح. می تواند از لایه های زیری در مقابل خوردگی مراقبت کند که این عمل موجب می شود. سطح آهن در برابر خوردگی بسیار مقاوم شود. برای ایجاد لایه ی اکسیدی محافظتی، سطح ورق استیل باید به شکلی قرار بگیرد که در مقابل عوامل اکسید کننده باشد.

ورق استیل 316

ورق فولادی 316 یک آلیاژ ضد زنگ است که علاوه بر کروم و نیکل حاوی مقادیر مشخصه مولیبدن در ترکیب شیمیایی خود است. این گرید در رده فولاد زنگ نزن آستنیتی طبقه بندی می شود. و نسبت به سایر آلیاژهای حاوی کروم نیکل از همان خانواده. مانند ورق فولاد 304 مقاومت بیشتری در برابر خوردگی عمومی، حفره ای و شکافی نشان می دهد.

ورق فولادی 316 همچنین دارای مقاومت خزشی و استحکام کششی و شکستگی بیشتر در دماهای بالا می باشد. به منظور بهبود مقاومت در برابر خوردگی، 2 تا 3 درصد مولیبدن به ترکیب شیمیایی این آلیاژ اضافه می شود. ورق فولادی 316 علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی و استحکام بالا، شکل پذیری بسیار خوبی نیز دارد. که همگی از ویژگی های معمول فولادهای زنگ نزن آستنیتی هستند.

ورق فولادی 316L نیز از نوع کم کربن درجه 316 است. که به رسوب کاربید در مرزهای دانه حساس نیست. به همین دلیل حتی ورق های با ضخامت بالا (بیش از حدود 6 میلی متر). از این ماده را می توان به راحتی و بدون هیچ مشکلی جوش داد. معمولاً بین ورق های فولادی 316 و 316L تفاوت قیمت قابل توجهی وجود ندارد.

مقاومت به خوردگی ورق استیل 316

خوردگی عمومی

مقاومت خوردگی ورق های فولادی 316 و 316L در برابر جو و سایر انواع خوردگی ملایم در مقایسه با ورق های فولادی 304 بیشتر است. عواملی که به فولادهای ضد زنگ کروم نیکل حمله نمی کنند. آلیاژهای حاوی مولیبدن را تحت تأثیر قرار نمی دهند. البته یک استثنا هم در این مورد وجود دارد.

ورق فولادی 316 مقاومت بسیار کمی در برابر اسیدهای با قدرت تهاجمی و اکسید کننده بالا مانند اسید نیتریک دارد. این آلیاژ نسبت به سایر انواع ورق های فولادی حاوی کروم و نیکل در برابر محلول های اسید سولفوریک. تا غلظت 5 درصد با حداکثر دمای 49 درجه سانتی گراد مقاوم است. اگر دمای محلول کمتر از 38 درجه سانتی گراد باشد. مقاومت این آلیاژ در برابر غلظت های بالاتر بیشتر می شود.

عملیات حرارتی ورق استیل 316

ورق های فولادی 316 و 316L در صورتی که تحت عملیات حرارتی آنیلینگ قرار بگیرند، مهیای استفاده هستند. عملیات حرارتی ممکن است در طول یا بعد از فرآیند ساخت. به منظور از بین بری اثرات سرد کاری یا حل کردن رسوبات کاربید کروم. (که در اثر قرار گرفتن در معرض گرما ایجاد می شود) ضروری باشد. عملیات حرارتی ورق فولادی 316 (محلول آنیل). بدین صورت است که آلیاژ در محدوده دمای 1040 تا 1175 درجه سانتی گراد گرم شده. و سپس بسته به ضخامت در هوا یا آب کوئنچ (سرد) می شود.

خنک شدن آلیاژ از 816 تا 427 درجه سانتی گراد باید به اندازه کافی سریع باشد. تا از رسوب مجدد کاربیدهای کروم جلوگیری شود. و مقاومت بهینه در برابر خوردگی ایجاد شود. در هر صورت، آلیاژ باید از دمای بازپخت تا دمایی که در آن فلز سیاه می شود. در کمتر از سه دقیقه خنک شود. ورق فولادی 316 با عملیات حرارتی مانند سایر آلیاژهای ضد زنگ آستنیتی سخت نمی شود.

کاربردهای ورق استیل 316

ورق فولادی 316 که با نام های ((ورق استیل ضد اسید)). گرید دریایی و فولاد ضد زنگ جراحی نیز شناخته می شود. مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارد. کاملاً غیر مغناطیسی است و در محدوده دمایی وسیعی قابل استفاده است. منهای 150 تا مثبت 950 درجه سانتی گراد. عملکرد بسیار خوبی را نشان می دهد. این آلیاژ همچنین می تواند در محیط های بسیار خورنده و تهاجمی مقاومت کند. که به راحتی شکل می گیرد، جوش داده می شود و ماشین کاری می شود.

تجهیزات پزشکی، تجهیزات مربوط به صنعت هوافضا، تولید مواد غذایی، تجهیزات ذخیره سازی و حمل و نقل. مخازن نگهداری و انتقال مواد شیمیایی، ماشین آلات نساجی و رنگرزی. تجهیزات تولید خمیر و کاغذ، سیستم های تصفیه آب، سازه های دریایی و ساحلی و تجهیزات برودتی. یکی از کاربردهایی است که ورق فولادی 316 در آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

مخازن نگهداری کلرید منیزیم

کلرید منیزیم هیدارته در دسترس ترین شکل است. به دلیل رفتار شیمیایی این ماده معمولاً در مخازن تولیدی از ورق فولادی مقاوم در برابر اسید مانند ورق فولادی 316 نگهداری می شود. کیفیت و قیمت ورق استیل 316 آن را به بهترین انتخاب برابر این منظور تبدیل کرده است.

قیمت ورق استیل 316

قیمت ورق استیل 316 عدد ثابتی نیست. و بسته به عوامل مختلفی از جمله ضخامت، ابعاد، سطح و حجم درخواستی متغیر است. به عنوان مثال قیمت ورق فولادی مات 316 مقاوم در برابر اسید (2B) با ضخامت 0.5 میلی متر. با قیمت همان آلیاژ با ضخامت 3 میلی متر و یک سطح مات صیقلی کاملاً متفاوت است. حال اگر حجم تقاضا را نیز به این موضوع اضافه کنیم. خواهیم دید که قیمت ورق فولادی 316 در مقادیر کم مانند یک یا دو ورق تفاوت چشمگیری با قیمت آن در تناژهای بالا خواهد داشت. قیمت این آلیاژ برای هر کیلوگرم ورق فولادی 316 تعیین میشود و برای مشتریان مشخص می گردد.

فولاد رسول دلاکان

با سالها تجربۀ ارزشمند و گرانبها در عرصه تأمین و توزیع انواع ورق آلیاژی و انواع فولاد آلیاژی. و با گواهینامه ها و آنالیزهای معتبری که ضمیمه محصولاتش به مشتریان خویش میها می کند. توانسته رضایتمندی مشتریان خویش را همواره فراهم آورد.

صنعتگر شریف و گرامی از اینکه ما را جهت خرید کالا (فولاد آلیاژی) مورد نیاز خویش. انتخاب می نمایید از شما سپاسگزاریم.

ارتباط با ما
09122136675 – 02128423820
واتس آپ: 09122136675
اینستاگرام: fooladdalakan
ایمیل : fooladrasuldalakan@gmail.com