قوطی گالوانیزه-قیمت مناسب قوطی گالوانیزه-فروش قوطی گالوانیزه-قوطی گالوانیزه

قوطی گالوانیزه- پروفیل گالوانیزه-قوطی فولادی-قوطی آهنی-قیمت پروفیل فولادی-قیمت قوطی گالوانیزه-فروش قوطی گالوانیزه

مصالح بسیاری در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. که هرکدام از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. قوطی گالوانیزه یکی دیگر از انواع پروفیل ها به شمار می رود. که از نوعی فولاد ضد زنگ تولید می شوند. و به دلیل همین خاصیت ضد زنگ بودن آن، در صنعت کاربرد گسترده ای دارد.

فروش فولاد نورد سرد-فروش فولاد نورد گرم-فروش فولاد نسوز-فروش فولاد ضد خوردگی-فروش فولاد کربنی -فروش فولاد زنگ نزن-فروش انواع استیل-(فروشگاه فولاد رسول دلاکان) ((ارتباط با واحد فروش 09122136675-02128423820))

قوطی گالوانیزه-قیمت قوطی گالوانیزه-فروش قوطی گالوانیزه-پروفیل گالوانیزه

قوطی گالوانیزه

به مقاطع فلزی توخالی شده از ورق های فلزی، پروفیل گفته می شود. بسیاری از پروفیل های رایج در بازار، از نوع فولادی هستند. که از طریق ورق های نورد گرم و سرد تولید می شوند. ویژگی ها و کاربردهای ورق های فولادی و غیر فولادی با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال، ورق روغنی با توجه به نحوه ی تولید آن، در برابر خوردگی یا زنگ زدگی بسیار مقاوم است. و به همین دلیل در بخش هایی از ساختمان که در معرض خوردگی قرار دارند.

مورد استفاده قرار می گیرند. تا به حال، عناصر فولادی و آهنی را مشاهده کرده اید که زنگ زده و یا به طور کامل فرسوده شده باشد. به این دلیل است که این محصولات، در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت کمی دارند. و در نتیجه خیلی سریع فرسوده و غیر قابل استفاده می شوند. تصور کنید که در صنعت ساختمان سازی، از یک قطعه ای استفاده شود که به سرعت فرسوده شود.

و یا به طور کامل در برابر رطوبت از بین برود. چه اتفاقات ناگواری برای ساکنین ساختمان خواهد افتاد؟ در چنین شرایطی، بهترین روش گالوانیزاسیون یا روی اندود کردن فلزهای فولادی است. زیرا استحکام آنها در برابر فرسودگی و زنگ زدگی افزایش می دهد.

قوطی های گالوانیزه مانند سایر محصولات فولادی، دارای مزایا و خصوصیات ویژه ای است. مهم ترین خصوصیات این قوطی ها، عبارتند از:

-نسبت به دیگر روش هایی که برای مقاوم سازی محصولات فولادی در برابر رطوبت انجام می شود. هزینه ی تولید کم تری دارد و مقرون به صرفه است.

-افزایش طول عمر این محصول فولادی تا 30 سال می باشد.

-در مقابل انواع ضربه ها و فشارها، استحکام بسیاری دارد.

-قوطیِ گالوانیزه دارای استحکام کششی و شکل پذیری بی نظیری است.

-شست و شو و نظافت این محصولات به راحتی انجام می شود.

-بازرسی فنی این نوع پروفیل ها، به آسانی و به صورت چشمی انجام می گردد.

کاربردهای قوطی گالوانیزه

پروفیل گالوانیزه در جایی که احتمال خوردگی و زنگ زدگی فلزات زیاد باشد، کاربرد بسیار دارد. به طور کلی، درب و پنجره های ساختمانی بیشتر در معرض رطوبت هستند. و دچار زنگ زدگی می شوند و به همین دلیل از پروفیل گالوانیزه تولید می شوند. از قوطی گالوانیزه برای تقویت پنجره های PVC استفاده می شود. زیرا از تغییر شکل چارچوب های PVC جلوگیری می کند. و سبب می شود که به صورت شکل اصلی شان حفظ شوند.

علاوه بر این موارد، قوطی های گالوانیزه کاربردهای دیگری هم دارد که شامل موارد زیر می شود.

قابل استفاده برای تولید انواع لوله های فلزی

کاربرد برای ساخت انواع در و پنجره

قابل استفاده برای ساخت انواع در و پنجره

موجب حفاظت و مهار بعضی از قطعات با ارزش در ساختمان

کاربرد برای طراحی و تولید انواع سینی کابل در محیط های خانگی و صنعتی

ابعاد قوطی گالوانیزه

پروفیل گالوانیزه رایج در بازار به دو صورت قوطی مربعی و قوطی مستطیلی است. که هر کدام از این قوطی ها، دارای ابعاد متفاوتی هستند. ضخامت قوطی مربعی گالوانیزه و قوطی مستطیلی گالوانیزه به ترتیب از 1 تا 4 میلی متر و 1 تا 3 میلی متر متغیر است. قوطی های گالوانیزه برای ساخت و نگهداری اجزاء درب و پنجره ها بسیار کاربرد دارند. همان طور که در و پنجره ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند. بنابراین به قوطی های گالوانیزه در ابعاد مختلفی نیز احتیاج داریم.

انواع قوطی های گالوانیزه

پروفیل های گالوانیزه دارای انواع مختلفی از جمله قوطی گالوانیزه ی سبک، قوطی گالوانیزه سنگین، قوطی گالوانیزه صنعتی و قوطی گالوانیزه ی کشاورزی می باشند. که وزن، سایز و ضخامت هر کدام از آن ها با یکدیگر متفاوت است و در صنعت کاربرد متعددی دارند.

انواع مدل های پروفیل گالوانیزه

پروفیل های گالوانیزه برای ساخت درب و پنجره و همچنین طراحی و ساخت کناف کاربرد گسترده ای دارد. از طرفی، انواع این محصولات در صنایع مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

  • قوطی گالوانیزِه فلنج
  • قوطی گالوانیزِه C100
  • قوطی گالوانیزِه C70
  • قوطی گالوانیزِه C50
  • قوطی گالوانیزِه F47
  • قوطی گالوانیزِه L25
  • قوطی گالوانیزِه UH36
  • قوطی گالوانیزِه U48
  • قوطی گالوانیزِه U100

انواع روش های گالوانیزاسیون

سه روش کلی برای گالوانیزاسیون وجود دارد که هر کدام، سطوح متفاوتی از مقاومت در برابر خوردگی را به فلز می دهند.

1- گالوانیزاسیون گرم

2- گالوانیزاسیون الکترولیتی

3-و گالوانیزاسیون سرد

روش گالوانیزاسیون گرم

در این روش، آلیاژ آهن و چُدن در حمام رویِ داغ، غوطه ور می شوند. تا ورق گالوانیزه تولید شود. دقت کنید که برای بهره برداری از این روش، فلز باید حتماً دارای سطوح هیدروژن بالا و سطح مقاومتی پایین تر از 1000 مگاپیکسل باشد. به خاطر وجود عنصر فلز روی، رنگ این محصول، سفید مایل به خاکستری است.

روش گالوانیزاسیون الکترولیتی

این روش، به کمک محلول های سولفات روی و سیانید انجام می شود. در اصطلاح تخصصی، به این دو ترکیب «الکترولیت» می گویند. خاصیت اسیدی این ترکیب ها، مد نظر تولیدکنندگان قوطی گالوانیزه است.

محصولاتی که به این روش گالوانیزه شده اند. به محصولات روش گرم، مقاومت کمتری در برابر رطوبت دارند. از این محصولات، در ساخت قطعات فلزی مینیاتوری مانند وسایل پزشکی و دندان پزشکی استفاده می شود.

روش گالوانیزه سرد

روش گالوانیزاسیون سرد، در مقابل روش گالوانیزاسیون گرم قرار می گیرد. این دو محصول، از جهت ویژگی های نهایی نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند. مثلاً، ضخامت این دو محصول با هم متفاوت است. و مقاومت محصول تولیدی به روش گرم، بیشتر از مقاومت محصول تولیدی به روش سرد است.

موارد زیر مهم ترین ویژگی های روش گالوانیزاسیون سرد است.

پروفیل تولیدی با این روش، ظاهر براق تر و زیباتری دارد. در نتیجه، در ساخت وسایل خانگی کاربرد بیشتری دارد. ضخامت روی این روش، کمتر از ضخامت روی مورد کاربرد در محصولات تولیدی به روش گرم است.