gla – ورق دریایی – گرید A- ورق دریایی A36- ورق دریایA131- ورق دریایی GL-A

gla – ورق دریایی – گریدA- ورق دریایی A36- ورق دریایA131- قیمت ورق دریای-قیمت روز-GL-A- ورق دریایی از دسته ی فولادهای کم کربن میباشد. و به دلیل وجود عنصرهایی مثل وانادیوم – نیکل – مولیبدن ، مقاومت به خوردگی بالاتری. نسبت به سایر فولادهای ساختمانی است. استحکام فشاری این فولاد 200 گیگا پاسکال میباشد.

فروش فولاد نورد سرد-فروش فولاد نورد گرم-فروش فولاد نسوز-فروش فولاد ضد خوردگی-فروش فولاد کربنی -فروش فولاد زنگ نزن-فروش انواع استیل-(فروشگاه فولاد رسول دلاکان) ((ارتباط با واحد فروش 09122136675-02128423820))

gla - ورق دریایی - گرید A- ورق دریایی A36- ورق دریایA131- ورق دریایی GL-A

gla-در زمان آماده سازی این فولاد عملیات اکسیدزدایی انجام میگردد. ورق دریایی در صنایع دریایی و قطعاتی که بطور مستقیم با رطوبت آب شور و حاوی املاح مرتبط میباشند. و یا در صنایعی که بطور کلی امکان زنگ زدگی و خوردگی توسط آب دریا وجود دارد. بکار گرفته میشوند. این صنایع میتوانند شامل ساخت زیردریایی – کشتی و شناورهای فلزی.، پمپ های حفاری دریایی، اسکله ها- سکوهای نفتی و … میباشند. ورق A36 قابلیت جوشکاری و شکلپذیری مطلوب و بالایی دارد. ورق دریایی در کف – عرشه و بدنه ی انواع کشتی ها و حتی قایق های بزرگ ، زیردریایی ها، شناورها و … کاربرد دارد. این نوع ورق های از نوع ورق های فولادی نورد گرم است. که دارای خاصیت جوشپذیری بالا، استحکام زیاد است. و نسبت به مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد. و در اصلاح به خوردگی مقاوم است.(ضد خوردگی آب شور)

انواع ورق دریایی

– ورق دریایی – GL-A

-فولاد دریایی -A36

– ورق دریایی LR-A

ورق دریایی GL-A-gla

این نوع ورق بالاترین درجه ی ساختاری از ورقهای دریایی را دارد. و بطور انحصاری برای صنایع کشتی سازی و زیر دریایی استفاده میشود. مقاومت تسلیم آن برابر است با Mpa235 -. و مقاومت کششی آن برابر با 400 تا Mpa520 میباشد. حداکثر ضمات این نوع گرید آلیاژی 4 است. که برای ورق های 100mm و برای میله ها 50mm میباشد. کیفیت این نوع فولاد آلیاژی از دیگر استانداردها بالاتر است.

ورق دریایی A36

ورق دریایی A36 دارای مقاومت کمتری نسبت به ورق GLA دارد. و تولید آن در ابعادی که مرسوم است انجام میشود. تراکم این محصول 7800kg در هر متر مربع است. و دارای 200 مگا پاسکال مقاومت تسلیم است. اگر ضخامتهای این محصول کمتر از 200mm باشد. استحکام آن حداقل 36000پوند بر اینچ است. که میشود36000Psi , حداکثر استحکام کششی با این ضخامت در ورق دریایی A36 بین 58000 تا 8000 پوند بر اینچ است. که معادل 400 تا 550 mpa است. 6 * 1.5 متر و 6*2 متر ابعاد مشخص و استاندارد این محصول است. کارخانه ها این ورقها را برای اسکله سازی بصورت تسمه و ذوزنقه برش میدهند. کمترین ضخامتی که از این نوع فلز آلیاژی تولید شده است 2mm بوده است.

این نوع فلز آلیاژی در ضخامت های بیشتری نیز تولید میگردد. اما بیشترین ضخامت مورد استفاده در صنایع از نوع ضخامت 6mm آن است. از جمله ویژگیهای مثبت این نوع محصول میتوان به انجام تعدد دفعات ذوب فلزات بدون ممنوعیت و تستهای مختلف است. که باعث میشود A36 را زیاد تولید و استفاده نمایند. این محصول از کربن کمتری برخوردار است. و از روش کوره الکتریکی یا اکسیژن پایه برای تولید آن استفاده میگردد. با توجه به ابعاد استاندارد A36 شرکتهای کشتی و اسکله ساز،. این ورقها را بصورت تسمه و ذوزنقه برشکاری میکنند.

این ورق فولادی در شرکتهای داخلی و خارجی تولید میشود. ورق A36 با توجه به ترکیب خاص خود مقاومت ویژه در مقابل املاح آب شور دریاها از خود نشان میدهد.

ورقهای دریایی – LR-A

ورق دریایی LR-A از رده ی فولادهای گرم است. این نوع ورق دریایی دارای توانایی و مقاومت تسلیم و کشش نهایی شبیه به ورق GL-A است. یعنی به همان میزان که ورق GL-A مقاومت تسلیم 235 دارد. و 400 تا Mpa520 نیز مقاومت کششی آن است.، در ورق LR-A نیز به همین میزان است. توان کششی این محصول بالا است.

محاسبه وزن ورق دریایی

طول و عرض و ضخامت ورق را در هم ضرب میکنیم. حاصل را بر 1000 تقسیم مینماییم و سپس در 7/8 ضرب میکنیم.

اسامی برخی از تولید کنندگان فولاد دریایی

 • فولاد مبارکه اصفهان
 • اکسین خوزستان
 • دوفرکو بلژیک
 • هیوندای کره جنوبی
 • دانکوک کره جنوبی
 • اورال استیل روسیه
 • ایلیچ اکراین

اکثراً کشورهایی که در تولید ورق دریایی با یکدیگر در رقابت هستند، چون روسیه- آمریکا – اکراین .، برای تولید این محصول حساسیت و دقت بسیاری دارند.

مزایای استفاده از ورق دریایی-gla

استفاده از این محصول باعث میگردد. که ضخامت ورقها کاهش پیدا کنند. اگرچه این نوع ورقهای آلیاژی ضخامت کم دارند. اما کیفیت و قماومت آنها در برابر خوردگی دارند. باطر این که ورقها جوش و برشپذیری خوب و ساخت بهتری دارند. باعث میگردد که در هزینه های جوشکاری صرفه جویی گردد. در وزن نهایی محصول نیز صرفه جویی میگردد. و این از نظر اقتصادی بصرفه است. از طرفی سبک بودن ورقهای استفاده شده در این موارد از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. زیرا هم در هزینه های اقتصادی صرفه جویی میشود و هم کشتی ساخته شده با این نوع ورق آلیاژی سبکتر میگردد. پس هرچه کشتی سبکتر باشد. کالای بیشتری برای یک حجم معین میتواند حمل نماید. در نهایت قدرت کمتری بکار میرود. و در پی آن در مصرف سوخت صرفه جویی میشود.

کاربردها-gla

ورق دریایی در صنایع دریایی و قطعاتی که مستقیماً با رطوبت و آب دریا در ارتباط هستند. و یا در صنایعی که بطور کلی امکان زنگ زدگی و خوردگی تسوط آب دریا وجود دارد استفاده میشوند.

هم چنین ورق دریایی در این صنایع میتوانند کاربردی باشد که عبارتند از:

 • ساخت و تعمیر پمپهای حفاری نفتی دریایی
 • شناورسازی
 • ساخت و تعمیر کشتی و زیردریایی
 • سکو های نفتی
 • لندینگ گراف
 • یدک کش
 • فانوس های دریایی
 • بارج (شناور چند روزه)
 • لوله های انتقال آب و نفت و گاز از دریا به خشکی

فولاد رسول دلاکان

با سالها تجربۀ ارزشمند و گرانبها در عرصه تأمین و توزیع انواع ورق آلیاژی و انواع فولاد آلیاژی. و با گواهینامه ها و آنالیزهای معتبری که ضمیمه محصولاتش به مشتریان خویش ارائه داده است. توانسته رضایتمندی مشتریان خویش را همواره فراهم آورد.

صنعتگر شریف و گرامی از اینکه ما را جهت خرید کالا (فولاد آلیاژی) مورد نیاز خویش. انتخاب می نمایید از شما سپاسگزاریم.

ارتباط با ما
02128423820 – 09122136675
واتس آپ: 09122136675 – فکس: 02128423820
اینستاگرام: fooladdalakan
ایمیل : fooladrasuldalakan@gmail.com